Jól indul az év: ennyivel nő a minimálbér januártól (VIDEÓ)
A szakképesítéssel rendelkezők bérminimuma is jelentősen emelkedik – tette közzé Csibi Krisztina a Facebook-oldalán.
A szakdolgozói kamara szerint tömeges felmondásokhoz vezethet az orvosi béremelés.
„A szakdolgozók jelentős része másod- és harmadállást is kénytelen vállalni, így most elfogadott egészségügyi törvény munkaerőhiányt okozhat a betegellátásban és nehezíti az ápolók megélhetését. A bérrendezés csak az orvosoknak kedvez, egyoldalú formájában tömeges megélhetési nehézségeket, pályaelhagyást, sőt kivándorlást eredményezhet a szakdolgozók körében” – írja a Magyar Egészségügyi Szakdolgozói Kamara (MESZK), amely az orvosi kamarához intézett nyílt levélben fejezte ki csalódottságát az egészségügyi szolgálati jogviszonyról szóló törvénnyel kapcsolatban.
„Ez idáig azt hittük, hogy szolidárisan együtt képviseljük az egészségügyi dolgozó kollégáinkat. Most sajnos csalódottságunknak kell hangot adni. Reméljük, a Magyar Orvosi Kamara szolidaritást vállal velünk, nem fogadja el ilyen formában a törvényt és semmi esetre sem vesz részt a megvalósításában” – olvasható a keddi közleményben.
ÉSZT: Az orvosok béremelésének túl nagy az ára
Az Értelmiségi Szakszervezeti Szövetség (ÉSZT) megdöbbenésének adott hangot, hogy milyen sürgősen terjesztették be a parlament elé és fogadtatták el az egészségügyi szolgálati jogviszonyról szóló törvényt – közölte az Index.
„Sajnálatos, hogy a kormány továbbra is ragaszkodik ahhoz a demokratikusnak és jogállaminak nem nevezhető megoldáshoz, hogy az érintettek bevonása nélkül dolgoz ki törvényeket. A kormány mindössze négy órát hagyott az érdek-képviseleteknek, hogy egy olyan törvényt véleményezzenek, amellyel az egészségügyi és egészségügyben dolgozókat a közalkalmazottak jogállásáról szóló törvény alól áthelyezik egy katonai szigorúságú törvény hatálya alá. Örvendetes, hogy az orvostársadalom is egyetért a hálapénz kivezetésének szükségességével, azonban biztosan nem kívánták, hogy olyan tiltó és korlátozó rendelkezések vonatkozzanak rájuk, amelyekre eddig csak a fegyveres és rendvédelmi dolgozóknál volt példa – fogalmaz közleményében az ÉSZT, amely reméli, hogy a kormány a törvény hatályba lépése előtt mérlegeli, milyen ellátási problémákat okozhat a törvény jelen állapotában, és az érintettek bevonásával felülvizsgálja.